Płońska komenda ma swojego mistrza

Data publikacji 10.04.2018

Cztery złote medale i jeden brązowy zdobył sierż. Krzysztof Grzemiński, który na co dzień pełni służbę w płońskiej drogówce, w czasie Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Siedlcach.

Wyrywając 230 kg w ciągu martwym zdobył pierwsze miejsce w kategorii senior 24-32 - 100kg, pierwsze miejsce w kategorii senior 24-32 - 100 kg (służby mundurowe), 3 miejsce w kategorii open senior 24-32. Wyciskanie na ławeczce też było jego domeną. Kategoria 175 kg dała mu także pierwsze miejsce w kategorii senior 24-32 - 100kg, oraz pierwsze miejsce w kategorii senior 24-32 - 100 kg - Military and Police Fire (służby mundurowe). Oznacza to, że sierż. Krzysztof Grzemiński posiada 2 aktualne Tytuły Mistrza Europy WPF cywilne i 2 tytuły Mistrza Europy WPF ( MPF ) oraz Tytuł vice mistrza Europy Open Senior Dead Lift wszystkich wag w wieku od 24 do 32 lat.

Sierż. Krzysztof Grzemiński pierwszy raz poszedł na siłownię w 2000 roku. Zaczynał od małego ciężaru około 30 kg „na klatkę”. Przez następne lata wzmacniał swoją siłę i wytrzymałość. Kiedy zaczął ćwiczy na profesjonalnej siłowni w Ciechanowie należącej do Szymona Kołeckiego, jego siła już była spora i postanowił pojechać na zawody siłowe w wyciskaniu sztangi leżąc za namową kolegów z siłowni.

Udział w pierwszych zawodach w 2016 roku w Brwinowie dało mu 4 miejsce. Następnie w Mławie zajął 3 miejsce. Gdy dowiedział się, że są zawody siłowe tego typu służb mundurowych, wziął w nich udział. W Mistrzostwach Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc we Wrocławiu zajął 14 miejsce w kat. wagowej do 110 kg. Następnie przygotowywał się siłowo i zmienił kategorię wagową do 100 kg, po czym wystartował w zawodach Pucharu Polski Służb Mundurowych w Dzierżoniowie w 2017 r. W tych zawodach z wynikiem 170 kg zajął 10 miejsce.

Ze względu na kontuzję musiał pauzować pół roku. Po 4 miesięcznym treningu pod okiem kolegi i trenera Mariusza Bartołowicza osiągnął tak znaczące sukcesy. Jak powiedział sierż. Krzysztof Grzemiński, teraz postawił sobie nowe cele do realizacji, do których będzie uparcie dążył, bo jest to jego pasja. Chciałby także pozyskać sponsora, co pozwoliłoby mu na dalszy rozwój kariery.

Gratulujemy naszemu Mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: podinsp. Grzegorz Osiński