Reakcja policjantów zapobiegła tragedii - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 13.04.2018

O dużym szczęściu może mówić 71-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta rozpaliła ognisko, które szybko rozprzestrzeniło się na nieużytki. Chcąc ugasić pożar doznała obrażeń ciała. Nie mogąc opanować żywiołu na pomoc wezwała policjantów. Mundurowi z Węgierskiej Górki udzielili jej pomocy, wezwali na miejsce pogotowie oraz straż pożarną i do jej przyjazdu rozpoczęli gaszenie pożaru. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

W środę, 11.04.br., około 16.20, dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację o pożarze traw w rejonie ul. Zielonej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Tam zauważyli kobietę, która próbowała gasić pożar. Widząc sytuację wezwali na miejsce straż pożarną i pogotowie. Udzielili pomocy kobiecie i sami do przyjazdu strażaków zaczęli gasić płomienie. Jak później ustalili, 71-latka rozpaliła ognisko, które szybko rozprzestrzeniło się na nieużytki, chcąc go ugasić przewróciła się i doznała obrażeń ciała.

Strażacy ugasili pożar, a kobieta trafiła pod opiekę ekipy karetki pogotowia. Dzięki reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony