Poznań - Policyjne Mistrzostwa Polski w półmaratonie - Aktualności - Policja.pl

Poznań

Poznań - Policyjne Mistrzostwa Polski w półmaratonie

Data publikacji 16.04.2018

15 kwietnia br. ulicami Poznania przebiegli uczestnicy 11. PKO Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 109 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie. Ich zwycięzcą jak również całego półmaratonu został Szymon Kulka, policjant z Gorlic.

15 kwietnia br. w Poznaniu odbył się 11. PKO Poznań Półmaraton. W ramach tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Policji na tym samym dystansie, które zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Z ponad 21-kilometrowym dystansem zmierzyło się 109 policjantek i policjantów. Wśród pań najlepszą okazała się Monika Kapera – z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, z czasem: 1:25,13. Natomiast najszybszym policjantem okazał się Szymon Kulka – z Komendy Powiatowej w Gorlicach, który z czasem 1:04:33, wygrał całą imprezę.

Na mecie zwycięzcom medale i puchary wręczał insp. Roman Kuster I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz nadkom. Tomasz Winiarski Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia.

Impreza sportowa takiej rangi to miesiące przygotowań i setki zaangażowanych osób. To spore wyzwanie również dla skierowanych do zabezpieczenia imprezy policjantów, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz kierowcom poruszającym się w tym czasie po ulicach miasta. W czasie trwania 11. PKO Poznań Półmaratonu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Oddziału Prewencji Policji KWP, Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP, Komisariatu Policji na Grunwaldzie dbali, aby biegacze mogli bezpiecznie dobiec do mety, a kierowcy dojechać do celu.