Policjant na medal

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci z uwagi na wykonywany zawód, na co dzień muszą dbać o swoją kondycję i wysoką sprawność fizyczną. Dla asp. Dawida Stwory z wydziału prewencji bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami reprezentując bielską Policję w licznych zawodach. Wczoraj po raz kolejny stanął na podium zawodów duathlonowych w Katowicach.

W niedzielę w Katowicach rozegrano zawody duathlonowe. Na starcie stanęło blisko 140 zawodników z całej Polski, którzy musieli pokonać trasę biegową na dystansie 5 km, a następnie 23 km na rowerze, aby ponownie stanąć do rywalizacji w biegu na dystansie 3 km.
Nasz kolega asp. Dawid Stwora zajął wysokie III miejsce, ustępując jedynie nieznacznie pola swoim młodszym rywalom, którzy sport uprawiają wyczynowo.

To nie jedyny sukces bielskiego stróża prawa. W czerwcu 2017 r. w Mietkowie koło Wrocławia pod patronatem Komendanta Głównego Policji odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie, które obejmowały pływanie na dystansie 950 m, jazdę na rowerze na dystansie 45 km oraz bieg na dystansie 10,5 km. W zawodach wzięło udział około 550 uczestników, nie tylko policjantów, ale również wszyscy ci, którzy chcieli zmierzyć się z tym niełatwym wyzwaniem. W kategorii policjantów asp. Dawid Stwora zajął II miejsce na 50 startujących mundurowych, natomiast w klasyfikacji ogólnej, w swojej kategorii wiekowej uplasował się na III pozycji. Dwa tygodnie później wywalczył Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej na dystansie sprint w Suszu.

Dwa miesiące wcześniej zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Duathlonie Katowickim oraz IV miejsce w klasyfikacji generalnej na 200 startujących zawodników. Kolejne tygodnie, to kolejne sukcesy asp. Stwory. 30 kwietnia 2017 r. zdobył I miejsce w Rybnik Triathlon, II miejsce w Triathlon Pszczyna oraz III miejsce w Triathlon Tychy.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!