Lubuski policjant został Wicemistrzem Polski Oyama Karate

Data publikacji 21.05.2018

W Jeleniej Górze odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. W najcięższej kategorii - senior plus, wystartował sierż. szt. Grzegorz Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

W miniony weekend (19-20 maja) w Jeleniej Górze odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. Turniej odbył się w hali sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, a organizatorem zawodów był Jeleniogórski Klub Oyama. Na zawody zjechało się 300 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazł się sierż. szt. Grzegorz Nowak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach. Policjant trenuje w Lubskim Klubie Sportowym Oyama Karate. Tą sztuką walki zajmuje się już od 25 lat. Od 8 lat niebrał udziału w zawodach, a do regularnych treningów powrócił od niedawna. W turnieju wystartował w najcięższej kategorii - senior plus (pow. 80 kg) i wywalczył drugie miejsce. Jest znakomitym i doświadczonym zawodnikiem i pomimo długiej przerwy został Wicemistrzem Polski Oyama Karate w kumite.

Oyama Karate – to pełnokontaktowy styl karate, szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Policjant walczył w kategorii Knockdown, w której ochraniacze zakłada się na golenie i stopy. Dozwolone są kopnięcia frontalne na głowę (również kolanem).

Gratulujemy Grzegorzowi i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: podkom. Aneta Berestecka