Skuteczność policjantów z przywróconego posterunku - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Skuteczność policjantów z przywróconego posterunku

Data publikacji 13.06.2018

Policjanci z Dobiegniewa w zaledwie kilkadziesiąt godzin od zdarzenia wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie gminy. Skuteczna praca policjantów jest godna podkreślenia z uwagi na fakt, że do zdarzenia doszło w miejscu z dala od jakichkolwiek zabudowań, gdzie nie było świadków. To kolejne potwierdzenie, że praca policjantów z przywróconego Posterunku Policji w Dobiegniewie spełnia oczekiwania mieszkańców.

Posterunek Policji w Dobiegniewie został przywrócony w 2016 r. Jego przywrócenie było, efektem oczekiwań mieszkańców gminy, którzy dzięki temu mają zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa. Potwierdzeniem tego są sygnały, jakie docierają od obywateli i przedstawicieli współpracujących z Policją instytucji.

Mieszkańcy pozytywnie oceniają pracę policjantów w przywróconym Posterunku Policji w Dobiegniewie

Kolejny przykład na to, że policjanci bliżej obywatela są w stanie skuteczniej dbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności jest sytuacja z przed kilku dni. Mundurowi z Dobiegniewa otrzymali informację od pokrzywdzonego mieszkańca gminy o kradzieży z włamaniem do metalowej skrzynki, z której zginął akumulator i elektryzator. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 700 zł. Sprawa wydawała się trudna do wyjaśnienia bo mężczyzna nie podejrzewał nikogo o kradzież. Nie było też żadnych innych informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy. Policjanci, dzięki pracy operacyjnej i doskonałemu rozpoznaniu swojego rejonu służbowego wytypowali miejsce, gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty. Jak się szybko okazało mięli rację. Na wytypowanej posesji dzielnicowi wspólnie z kryminalnymi zabezpieczyli skradzione rzeczy. Zatrzymany w związku ze sprawą 32-latek, jeszcze tego samego dnia przyznał się do stawianego zarzutu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane przedmioty niebawem zostaną przekazane właścicielowi.


 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Powrót na górę strony
Polska Policja