Legnicki policjant Mistrzem Europy w martwym ciągu

Na co dzień Naczelnik Sztabu Policji w Legnicy, po służbie sportowiec. Podinspektor Przemysław Kozioł został Mistrzem Europy w martwym ciągu w międzynarodowych zawodach rozegranych w Pabianicach, podnosząc ponad 232 kilogramy. W tej prestiżowej imprezie udział wzięło łącznie ponad 400 zawodników.

Podinspektor Przemysław Kozioł - Naczelnik Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy w martwym ciągu, w kategorii 100 kg Masters.

Zawody odbyły się w dniach 12-17 czerwca 2018 r. w Pabianicach. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników z całej Europy. Przemysław Kozioł podczas finałów podniósł ponad 232 kilogramów w martwym ciągu. Swoim wyczynem pobił wszystkich konkurentów i został Mistrzem Europy.

Podinspektor Przemysław Kozioł od 30 lat trenuje trójbój siłowy. Policjant jest członkiem Klubu Śródmieście w Legnicy. Od lat trenuje pod okiem Tadeusza Hula. Jak sam przyznaje ten sukces to wynik ciężkiej pracy, systematyczności oraz determinacji z jaką angażuje się w przygotowanie do startów w zawodach.

Te mistrzostwa były dla niego wyjątkowe. Po 25 miesiącach przerwy z powodów zdrowotnych stanął do walki w Pabianicach, aby sprawdzić się i powrócić do dźwigania.

Naczelnik Sztabu legnickiej Policji nie miał sobie równych podczas tych zawodów i po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszy.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów.