Biała Podl.: Dzięki uczciwemu znalazcy, do właściciela wróciło ponad 10 tys. zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Biała Podl.: Dzięki uczciwemu znalazcy, do właściciela wróciło ponad 10 tys. zł

Data publikacji 12.07.2018

Ponad 10 tys. zł znalazł wczoraj na terenie miasta instruktor jednej z bialskich szkół jazdy. Mężczyzna zauważył leżący na środku ulicy portfel i „fruwające” banknoty. Od razu przyniósł zgubę na komendę. Dzięki obywatelskiej postawie, zguba wróciła do właściciela. Dziękujemy znalazcy za uczciwość i godną naśladowania postawę.

Wczoraj około godziny 13:00 do bialskiej komendy zgłosił się instruktor jednej ze szkół jazdy. Mężczyzna oświadczył, że jadąc ze swoim kursantem ul. Sidorską zauważył leżący na środku ulicy portfel oraz fruwające częściowo banknoty. Wewnątrz oprócz dokumentów i kart kredytowych znajdowała się znaczna ilość gotówki. Uczciwy znalazca od razu przyniósł znalezione pieniądze na komendę, informując o szczegółach zdarzenia. Po przeliczeniu okazało się, że w środku jest ponad 10 tys. zł.

Dokumenty należały do mieszkańca Lublina. Kiedy policjanci próbowali się z nim skontaktować, ten zgłosił się na policję w nadziei, że ktoś znalazł zgubę. Przyznał, że portfel pozostawił prawdopodobnie na dachu swojego auta, po czym odjechał. Portfel wraz z całą zawartością wrócił do właściciela, który nie krył zadowolenia oraz oświadczył, że skontaktuje się ze znalazcą by osobiście mu podziękować.

Dziękujemy znalazcy za uczciwość i obywatelską, godną naśladowania postawę.

B.S.P.

Powrót na górę strony