III Międzynarodowe Zawody Konne Służb Mundurowych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów

III Międzynarodowe Zawody Konne Służb Mundurowych

Data publikacji 12.09.2018

W miniony weekend na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbyły się III Międzynarodowe Zawody Konne Służb Mundurowych. Zawodnicy walczyli o Buńczuk Komendanta Straży Miejskiej z Wrocławia. Do rywalizacji włączyli się policjanci z ogniwa konnego z Podkarpackiej Policji. Zajęli drugie miejsce w konkurencji dla par patrolowych.

W minioną niedzielę mł. asp. Janusz Micał i sierż. szt. Piotr Surowiec z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wzięli udział w III Międzynarodowych Zawodach Służb Mundurowych we Wrocławiu. Zawody organizowane są przez wrocławskich strażników miejskich. Poza konkurencjami indywidualnymi odbyły się także konkurencje dla par patrolowych. Zawodnicy walczyli o Buńczuk Komendanta Straży Miejskiej z Wrocławia.

Zadania i przeszkody z jakimi zmierzyli się startujący zawodnicy sprawdzały przede wszystkim  współpracę konia z jeźdźcem. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: odbijanie radiowozu, przejazd przez tunel z dymem i próby hukowe.

W zmaganiach udział wzięli policjanci z Rzeszowa, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Poznania, funkcjonariusze Straży Miejskiej z Wrocławia i Łodzi oraz funkcjonariusze z Czech.

I miejsce w konkurencji par patrolowych zajęli funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, na II miejscu uplasowali się podkarpaccy policjanci - mł. asp. Janusz Micał na koniu „Gonzo” i sierż. szt. Piotr Surowiec na swoim „Rewalu”. III miejsce zajęli policjanci z komendy miejskiej z Poznania.

W przeddzień mistrzostw zawodnicy wzięli udział w VII Wrocławskim Korowodzie Nadziei, który przeszedł ulicami Wrocławia. Pozyskane środki z tego przedsięwzięcia zostały przeznaczone na wyposażenie Przylądka Nadziei – Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala Transplantacji Szpiku Kostnego we Wrocławiu.   

 

Powrót na górę strony
Polska Policja