Tauron Speedway Euro Championship - Utrudnienia w ruchu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Tauron Speedway Euro Championship - Utrudnienia w ruchu

Data publikacji 14.09.2018

Już w najbliższą sobotę na Stadionie Śląskim, odbędzie się Tauron Speedway Euro Championship. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

W celu usprawnienia ruchu pojazdów, a jednocześnie zminimalizowania mogących powstawać utrudnień w trakcie przemieszczania się w rejon Stadionu Śląskiego w Chorzowie, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na następujących odcinkach dróg:

  • ulica Katowicka - wprowadzony zostanie zakaz skrętu w ul Parkową;
  • ulica Parkowa - wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki ( obowiązywał będzie do godz 0:00);
  • po lewej stronie ul Parkowej jadąc od ul Katowickiej będzie można parkować pojazdy na tzw. "jodełkę";
  • w przypadku zbyt dużego natężenia ruchu nie wyklucza się wprowadzenia zakazu skrętu z ul Chorzowskiej w ul Parkową;
  • z uwagi na wprowadzone zmiany organizacji ruchu sugerowany wjazd na teren Centrum Handlowego „AKS” w Chorzowie jest od strony ulicy Katowickiej.

Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja