Honorowo oddali krew - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Honorowo oddali krew

Data publikacji 14.09.2018

Dzisiaj o 8.00, przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji, zaparkował Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policjanci, aby wspomóc zbiórkę krwi, oddawali ją z chęci niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Szczególnie w okresie letnim ten życiodajny płyn jest wyjątkowo potrzebny dla ratowania ludzkiego życia. Bo liczy się każda kropla...

Kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili komendę wojewódzką, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanął na parkingu przed wejściem do komendy. Dzięki temu każdy oddając swoją krew mógł pomóc uratować czyjeś zdrowie i życie. To nic nie kosztuje. Ofiarowana krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Szczególnie w okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców. 

Od 23 osób, które zgłosiły się do mobilnego punktu poboru krwi, personel medyczny pobrał blisko 12 litrów tej ważnej dla życia substancji.

Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Dziękujemy wszystkim, którzy uczynili tak piękny gest, jakim jest dar własnej krwi.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja