Finał konkursu PIRO 2018 - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Finał konkursu PIRO 2018

Data publikacji 15.11.2018

Za nami dwunasta edycja edycji konkursu na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

W ramach I etapu konkursu wyłoniono po jednym policjancie z każdego powiatu, wchodzącym w skład Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Z uwagi na znaczną ilość funkcjonariuszy w NGRMP w KMP w Łodzi oraz Wydziale Konwojowym KWP w Łodzi, wyłoniono tam odpowiednio trzech i dwóch funkcjonariuszy. Tak więc łącznie 26 policjantów wzięło udział w eliminacjach zorganizowanych 16 maja 2018 r. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Był to II etap konkursu polegający na przeprowadzeniu testu wiedzy. Po tym etapie pięciu najlepszych policjantów przeszło do finału. Finałowy, praktyczny, etap przeprowadzony został na terenie Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Etap ten obejmował udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w związku z amputacją urazową nogi oraz odnalezieniu atrap urządzeń wybuchowych rozmieszczonych w pomieszczeniach budynku. Część medyczna etapu III została przeprowadzona w pomieszczeniach Ośrodka Symulacji Medycznej Pola Walki WCKMed w Łodzi, natomiast sprawdzenie obiektu w pomieszczeniach Ośrodka Szkolenia Praktycznego TCCC Training Center WCKMed w Łodzi. Zmagania policjantów podczas II i III etapu konkursu obserwował Pan Zbigniew Osiciński jako przedstawiciel Marszałka Województwa Łódzkiego.

Na zakończenie komisja konkursowa podsumowała wyniki finalistów. Oceniono taktykę i technikę wykonywanych czynności, komunikację z administratorem budynku oraz aspekty bezpieczeństwa podczas sprawdzenia obiektu oraz sposób udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Czynności udzielania pomocy przedmedycznej oceniał również instruktor wojskowy do prowadzenia zajęć z tamowania krwotoków. Wyłoniono trzech najlepszych pirotechników województwa łódzkiego w 2018 roku:

1 miejsce   kom. Adam Mirowski  Wydział Konwojowy KWP w Łodzi

2 miejsce   sierż.sztab. Krzysztof Stodulny Wydział Patrolowo-Interwencyjny KMP w Łodzi

3 miejsce  st. sierż. Piotr Płachta  Wydział Prewencji KPP w Wieruszowie.

14 listopada 2018r podczas uroczystości XIX Finału "Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego", objętego patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego dwóch najlepszych finalistów odebrało nagrody za zwycięstwo w konkursie. Nadal łódzki garnizon jest jedynym garnizonem policyjnym w Polsce organizującym tego rodzaju konkurs.

 

 

 

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja