Moda na życie bez uzależnień - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Moda na życie bez uzależnień

Data publikacji 15.11.2018

Dzisiejszy dzień, czyli Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu był doskonałą okazją do spotkania się z dziećmi i młodzieżą, w ramach akcji „Moda na życie bez uzależnień”. Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy podczas festynu i ulicznego happeningu promowali modę na życie bez uzależnień. Do przedsięwzięcia włączyli się pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koszalinie oraz klasy mundurowe.

W ramach prowadzonych przez koszalińskich policjantów przedsięwzięć i programów profilaktycznych, którymi objęci są wszyscy uczniowie naszego miasta i powiatu, mundurowi wyszli naprzeciw społecznym oczekiwaniom i zorganizowali uliczny happening pod nazwą „Moda na życie bez uzależnień”. Działania zostały zorganizowane wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koszalinie. Do happeningu włączyli się również uczniowie klas mundurowych Computer College.

W ramach dzisiejszego happeningu policjanci zorganizowali przemarsz ulicami miasta, do którego włączyło się pół tysiąca dzieci z koszalińskich podstawówek. Uczniowie przygotowali tematyczne transparenty i banery.

Koszalińska policja od kilku lat aktywnie włącza się w promowanie życia bez uzależnień. Podczas zorganizowanego dzisiaj festynu policjanci przekonywali dzieci i młodzież do szerzenia i wdrażania w życie założeń związanych z wolnością człowieka od uzależnień, przemocy i zwalczania obojętności na los drugiej osoby.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą przed koszalińskim ratuszem o profilaktyce w naszym życiu. Promując modę na życie bez uzależnień, przedstawiali zagrożenia wynikające z zażywania dostępnych na rynku środków m.in. alkoholu, tytoniu czy tzw. dopalaczy. Biorący udział w inicjatywie policjanci nagłaśniali także zagadnienia związane z handlem ludźmi, cyberprzestępczością i przemocą w rodzinie.

Funkcjonariusze rozdawali ulotki i rozmawiali o tym, co każdy może zrobić dla dobra swojego i innych ludzi. Nawiązywali do współczesnych zagrożeń związanych z uzależnieniami. Dzieci brały również udział w zabawach i grach prowadzonych na świeżym powietrzu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 dla swoich rówieśników przygotowali przedstawienie promujące życie bez uzależnień.

KWP Szczecin / mm

  • pochód ulicami miasta
  • młodzież na ulicach
  • młodzież w programie profilaktycznym
  • policjantka przemawia ze sceny
  • młodzież promuje życie bez uzależnień
Powrót na górę strony
Polska Policja