Papierosy i tytoń bez polskich znaków zabezpieczone przez zduńskowolskich policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Papierosy i tytoń bez polskich znaków zabezpieczone przez zduńskowolskich policjantów

Ponad 600 tys. sztuk papierosów i ponad 150 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zduńskowolskiej komendy. Do sprawy zostały zatrzymane dwie kobiety, którym grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 740 tys złotych.

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Zduńskiej Woli monitorując środowisko przestępcze ustalili, że mieszkanka Szadku może posiadać znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ich podejrzenia okazały się trafne. 21 listopada 2018 r., w samochodzie kierowanym przez 53-latkę, mundurowi odnaleźli ponad 46 tys. sztuk papierosów i 35 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, skąd wyjechał nielegalny transport i jeszcze tego samego dnia przeszukali budynki w jednej z miejscowości na terenie gminy Zduńska Wola. Tam zabezpieczyli ponad 570 tys. sztuk papierosów rożnych marek oraz niespełna 120 kg tytoniu. Na miejscu zatrzymali również 56-letnią kobietą podejrzaną o przechowywanie kontrabandy.

Śledczy oszacowali, że gdyby nielegalne papierosy i tytoń trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 740 tys. złotych. Obie kobiety usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, za co grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Łodzi / kp)

 

  • policjant zabezpiecza worki z tytoniem
  • worki z tytoniem
  • zabezpieczony przez policjantów towar
  • zabezpieczony tytoń i papierosy
Powrót na górę strony
Polska Policja