Pościg za oszustem poszukiwanym listem gończym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Pościg za oszustem poszukiwanym listem gończym

Data publikacji 06.12.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i Komisariatu Policji w Zatorze ścigali oszusta, który posłużył się cudzymi dokumentami, aby wyłudzić samochód z wypożyczalni. Dzięki akcji pościgowej zatrzymano 22–letniego mieszkańca Warszawy, którego później osadzono w jednym z zakładów karnych. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem  gończym za dokonanie  kilku podobnych przestępstw.

W poniedziałek (3.12.2018), tuż po godzinie 10.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  zostali poinformowani o tym, że nieznany mężczyzna, używając dowodu osobistego oraz prawa jazdy innej osoby, wypożyczył samochód  typu pickup marki Mitsubishi, po czym pospiesznie odjechał. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia pracowników wypożyczalni.

O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole na terenie powiatu oświęcimskiego – ich zadaniem było zatrzymanie do kontroli czarnego pickupa mitsubishi. Już po chwili pojazd został  zlokalizowany w Przeciszowie, na ulicy Krakowskiej. Tam punkt kontrolny przygotowali  policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy ten nie zareagował,  ruszyli w pościg.   Po chwili kierowca mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, po czym zaczął uciekać pieszo. Szybko został  zatrzymany.

Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rewolwer hukowy, kilka sztuk amunicji oraz dokumenty, którymi sprawca posłużył się do dokonania przestępstwa. 22- latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut dokonania oszustwa przy wypożyczeniu samochodu. Ustalili również, że mężczyzna był już wielokrotnie za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne. Był również poszukiwany listem  gończym.Ponadto, okazało się, że zatrzymany w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.  Zabezpieczone: rewolwer  hukowy oraz amunicja zostały wysłane do biegłego z zakresu broni i balistyki.  22-latek wprost z policyjnej celi trafił do jednego z zakładów karnych, gdzie odbywa już zaległą karę.

Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna dokonywał podobnych przestępstw na terenie Warszawy.

(KWP w Krakowie/ab)

  • Pościg za oszustem poszukiwanym listem gończym
  • Pościg za oszustem poszukiwanym listem gończym
  • Pościg za oszustem poszukiwanym listem gończym
Powrót na górę strony
Polska Policja