Policyjny Mikołaj trafił do szpitala - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SP Słupsk

Policyjny Mikołaj trafił do szpitala

Z kilkudziesięcioma prezentami trafił na oddział dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku policyjny święty Mikołaj wraz ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji. Młodzi policjanci-wolontariusze raz w tygodniu spotykają się z małymi pacjentami, tym razem dołączył do nich świąteczny darczyńca.

Cotygodniowe spotkania z pacjentami mają już bardzo długą historię, w związku z dzisiejszymi Mikołajkami słuchacze zaangażowani w działania wolontaryjne przygotowali własnym sumptem kilkadziesiąt prezentów.
Wspólnie ze św. Mikołajem, w którego postać wcielił się jeden z policjantów odwiedzili Oddział Pediatrii oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej słupskiego szpitala.

Wizyta z prezentami była dużym zaskoczeniem szczególnie dla najmłodszych dzieci i towarzyszących im rodziców. Również nastolatkowie nie spodziewali się takich odwiedzin, choć w tym wypadku potrzebna była chwila rozmowy by wyjaśnić cel wizyty i przełamać pierwsze lody.
Rozmowy takie są szczególnie istotne w trakcie spotkań z nastolatkami przebywającymi w szpitalu, którzy z racji wieku buntują się wobec jakichkolwiek ograniczeń i zakazów. Dzięki takim spotkaniom słuchacze słupskiej Szkoły Policji zdobywają swoiste doświadczenie, które po zakończeniu kursu podstawowego będą mogli wykorzystać w swoich macierzystych jednostkach, gdy w trakcie służby będą mieli kontakt z dziećmi lub młodzieżą.

Łącznie policjanci rozdali kilkadziesiąt prezentów na dwóch szpitalnych oddziałach. Ostatnie podarki trafiły do dzieci, które w szpitalnej poradni specjalistycznej oczekiwały na przyjęcie do lekarza.
Młodzi policjanci uczestniczący w wolontaryjnych spotkaniach z pacjentami mówią, że jest to ich przykład na to, w jaki sposób można służyć społeczeństwu. Często zdarza się, że spotkania przekształcają się we wspólną zabawę dzieci, policjantów i rodziców, którzy w tym czasie odwiedzają swoje pociechy.

Powrót na górę strony
Polska Policja