Zabójca gospodyni z Ciosańca zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Zabójca gospodyni z Ciosańca zatrzymany

Data publikacji 13.03.2008

Podejrzany o zabójstwo na plebanii w Ciosańcu jest już w Polsce. Wczoraj po południu 24-latek Marcin M., mieszkaniec gminy Sławno w woj. zachodniopomorskim został przekazany polskiej policji. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa gospodyni ze szczególnym okrucieństwem i kradzieży radiomagnetofonu i aparatu fotograficznego na łączną kwotę ok. 1400 zł. W tej chwili policjanci i prokuratorzy przeprowadzają czynności z udziałem podejrzanego.

Przypominamy, że do zabójstwa doszło 11 stycznia br. w Ciosańcu, (woj. lubuskie). Na terenie parafii rzymskokatolickiej dokonano zabójstwa 57-letniej gospodyni. Sprawcy brutalnie zamordowali kobietę zadając jej ciosy tępym narzędziem w głowę. Z plebanii skradziono wtedy aparat fotograficzny i radiomagnetofon.

Nad sprawą pracowała i nadal pracuje specjalna grupa powołana przez komendanta głównego Policji, złożona z najbardziej doświadczonych policjantów z woj. lubuskiego i dolnośląskiego.

Jeszcze w styczniu na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez lubuskich policjantów został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania za 24-latnim mężczyzną.
25 stycznia Marcin M., został zatrzymany na terenie Niemiec.

Za popełnione czyny grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja