Policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej Arka Gdynia - Korona Kielce - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej Arka Gdynia - Korona Kielce

Data publikacji 11.02.2019

Podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Korona Kielce gdyńscy policjanci zatrzymali 12 osób, w tym 11 mężczyzn w związku z posiadaniem narkotyków. Wśród zatrzymanych znalazł się też jeden poszukiwany przez prokuraturę. Teraz wszyscy, którzy dopuścili się przestępstw narkotykowych, usłyszą zarzuty, za które sąd może ich skazać na kary do 3 lat więzienia.

W ostatnią niedzielę na stadionie w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy pomiędzy zespołami Arki Gdynia i Korona Kielce. Był to pierwszy mecz odgrywany na gdyńskim stadionie po zimowej przerwie w rozgrywkach. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali gdyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

W trakcie interwencji przeprowadzanych przez mundurowych bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy zatrzymanych zostało 9 osób, przy których policjanci ujawnili narkotyki i jedną osobę poszukiwaną celem doprowadzenia do prokuratury. Dwie kolejne osoby posiadające narkotyki zostały zatrzymane w drodze na stadion, ale już po rozpoczęciu meczu.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 37 lat. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Gdyni, Wejherowa, Tczewa, Lęborka i jeden obywatel Ukrainy. Teraz wszyscy usłyszą zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany mężczyzna natomiast, zostanie doprowadzony do prokuratury.

Ponadto w trakcie trwania meczu odnotowano jeden przypadek zakłócenia porządku polegający na odpaleniu dwóch petard hukowych. Tą sprawą zajmują się śledczy z gdyńskiej komendy.

(KWP w Gdańsku / rk)

Powrót na górę strony
Polska Policja