Rydułtowski policjant pierwszy w Pucharze Magurki

Data publikacji 11.02.2019

W Beskidzie Niskim odbył się wczoraj Puchar Polski PZN w biegach narciarskich amatorów. XII Puchar Magurki przyciągnął tłumy miłośników tej dyscypliny sportowej. Na starcie biegu głównego stanęło 113 uczestników. W kategorii M1 (18-30 lat) pierwsze miejsce zajął policjant z rydułtowskiego komisariatu.

10 lutego na szczycie góry Magurka ( 909m.n.p.m) odbyła się XII edycja Pucharu Magurki w biegach narciarskich śladami arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg. Bieg główny, którego dystans wynosił 10 km rozpoczął się o godzinie 12.00. Na starcie zawodów stanął rydułtowski policjant. Starszy posterunkowy Artur Ferens zajął I miejsce wśród amatorów pokonując dystans 10km stylem klasycznym w czasie 48.40.

Artur na co dzień pracuje w zespole patrolowym i czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Rydułtów. Ale gdy tylko może, poświęca czas swoim sportowym pasjom. Przez 12 lat zawodowo trenował biegi narciarskie. Od momentu wstąpienia w szeregi policyjne bierze udział w licznych zawodach ale już jako amator. Jego pasją są nie tylko nartorolki. Policjant trenuje też biegi górskie, kolarstwo górskie i inne dyscypliny wymagające doskonałej formy oraz wytrzymałości. O jego osiągnięciach pisaliśmy już wcześniej.

Gratulujemy serdecznie naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!

(KWP w Katowicach / mw)

• Rydułtowski policjant pierwszy w Pucharze Magurki

Film Rydułtowski policjant pierwszy w Pucharze Magurki

Pobierz plik Rydułtowski policjant pierwszy w Pucharze Magurki (format mp4 - rozmiar 3.13 MB)