Wspólne szkolenie służb odpowiedzialnych zimą za bezpieczeństwo na wodzie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Wspólne szkolenie służb odpowiedzialnych zimą za bezpieczeństwo na wodzie

Data publikacji 12.02.2019

Bezpieczeństwo korzystających z uroków różnorodnego wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu podmiotów. Przede wszystkim należą do nich policjanci ogniwa prewencji na wodach, strażacy grupy ratownictwa wodnego oraz ratownicy włocławskiego WOPR-u. Dlatego z myślą o tym żeby było bezpiecznie i aby minimalizować wszelkie zagrożenia organizowane są wspólne szkolenia. Takie właśnie odbyły się broenia Wspólne szkolenia, ćwiczenia, wszystko to po to, aby było jak najbezpieczniej, aby minimalizować wszelkie zagrożenia.

W minioną niedzielę (10.02.19), na zaproszenie ratowników WOPR we Włocławku, policjanci z ogniwa prewencji na wodach i strażacy uczestniczyli w zimowych ćwiczeniach. Służby wspólnie doskonaliły sposoby i metody ratownictwa wodnego w zakresie pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Różne warunki atmosferyczne, a w szczególności szybko zmieniająca się temperatura zwiększa zagrożenie nieumiejętnego korzystania z pokrytych lodem akwenów. Dlatego też, mundurowi i ratownicy chcą jak najlepiej przygotować się na takie ewentualności.

Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, gdzie specjaliści przybliżyli im z jakimi typami zagrożeń ratownicy mogą się zetknąć, przy pomocy jakiego sprzętu podejmować działania ratownicze, jak zachowywać się w poszczególnych przypadkach. Niezwykle ważnym okazał się również temat pierwszej pomocy przedmedycznej, szczególnie w przypadkach hipotermii. Należy pamiętać, że w wielu sytuacjach to właśnie taka pomoc ratuje życie drugiemu człowiekowi.

Po części teoretycznej przyszedł również czas na praktykę. Nikomu nie straszny był chłód, przerębel i zimna woda. Z takimi przecież sytuacjami mogą zetknąć się policjanci czy ratownicy.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które zakończyły się z uśmiechem na twarzach.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja