Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 12.02.2019

W trudnych warunkach, podczas mroźnego wieczoru z Komisariatu Policji w Lubawce wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry, Druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Ratownikami Medycznymi uratowali przed wychłodzeniem leżącego w śniegu mężczyznę. Opuszczając wcześniej miejsce zamieszkania zostawił on list pożegnalny, z którego wynikało, że zamierza popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Dyżurny kamiennogórskiej Policji wieczorną porą otrzymał informację o mężczyźnie, mieszkańcu Gminy Lubawka, który pozostawił list pożegnalny sugerując zamiar popełnienia samobójstwa. Z listu wynikało, że zażył sporą ilość lekarstw, którą popił alkoholem, a następnie oddalił się z miejsca zamieszkania. Policjanci z Komisariatu w Lubawce niezwłocznie przystąpili do działań, a dyżurny jednostki wraz z kierownictwem ogłosił alarm dla jednostki mobilizując wszystkich funkcjonariuszy do działania.

Policjantka z Komisariatu w Lubawce, po ustaleniu numeru abonenckiego zdesperowanego mężczyzny, nawiązała z nim kontakt telefoniczny. Mimo kilkukrotnych prób i trudności w nawiązaniu jakiejkolwiek rozmowy udało się ustalić miejsce jego przebywania. Okazało się, że leżał w śniegu w rejonie zabudowań gospodarczych jednego z osiedli. Był w stanie wychłodzenia organizmu, a kontakt z nim stawał się coraz bardziej utrudniony. Policjanci ze strażakami do czasu przybycia służb ratunkowych umieścili odnalezionego mężczyznę w radiowozie utrzymując z nim ciągły kontakt. Mężczyzna został następnie przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego i przetransportowany do szpitala. Zaangażowanie funkcjonariuszy wszystkich służb przyczyniło się do uratowania ludzkiego życia.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem. Nie bądźmy w takich sytuacjach obojętni. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja