Metodą "na policjanta" usiłowali wyłudzić pieniądze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Metodą "na policjanta" usiłowali wyłudzić pieniądze

Data publikacji 12.02.2019

Kryminalni z Wąbrzeźna zatrzymali trzech mężczyzn, którzy metodą "na policjanta" usiłowali wyłudzić pieniądze od jednego z mieszkańców miasta. Przestępczy plan "spalił na panewce", a sprawcy, po zaledwie 24 godzinach, byli już w policyjnym areszcie.

W sobotę (9.02.19) policjanci z Wąbrzeźna zostali zawiadomieni, że dzień wcześniej trzech mężczyzn, podając się za policjantów, usiłowało dokonać przestępstwa. Sprawcy oświadczyli swojej ofierze, że ciążą na niej zarzuty, ale może się z nich wykupić. W drodze do rzekomego komisariatu, gdzie miał złożyć wyjaśnienia, zaproponowali, że zatrzymają się przy banku, w którym będzie mógł wziąć pożyczkę. Finał transakcji przerwała pracownica, która domyśliła się w jakim celu mężczyzna chce wziąć kredyt i wezwała policję. Sprawcy jednak zorientowali się, że coś jest nie tak i uciekli.

Zaalarmowani o zdarzeniu wąbrzescy kryminalni natychmiast zaczęli działać. Na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych, już następnego dnia po zgłoszeniu, zatrzymali trzech mieszkańców Chełmży w wieku 18, 20 i 23 lata. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

20-letni "pomysłodawca "przedsięwzięcia" okazał się być poszukiwany listem gończym i trafił wprost do więzienia, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli prawie 7g substancji psychoaktywnych, które trafiły na badania.

Wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do  8 lat.

Powrót na górę strony
Polska Policja