Krajowe ćwiczenia służb. Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn pojazdów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowe ćwiczenia służb. Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn pojazdów

Data publikacji 04.04.2019

Duże ćwiczenia służb, w których biorą udział funkcjonariusze m.in. Straży Pożarnej, Straży Granicznej, służby leśnej, a nawet funkcjonariusze z Niemiec odbywają się na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Ćwiczenia pod nazwą „Ognista Puszcza”, to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. W czasie przejazdu kolumn składających się nawet z kilkudziesięciu wozów strażackich o bezpieczeństwo dbają policjanci.

Na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego odbywają się krajowe ćwiczenia, w których biorą udział funkcjonariusze Straży Pożarnej, Straży Granicznej, służby leśne. O dużym rozmachu przedsięwzięcia świadczy również obecność służb z Niemiec. Wszystko po to, aby funkcjonariusze byli jak najlepiej przygotowani do sytuacji kryzysowych. Przede wszystkim związanych z doskonaleniem organizacji działań ratowniczych w zakresie zwalczania wielkoobszarowych pożarów lasów. Na teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego, zjechało m.in. kilkadziesiąt strażackich wozów bojowych, które w kolumnach przemieszczały się po drogach.

Warto wspomnieć, że w działaniach biorą udział funkcjonariusze z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. To sytuacja wymagająca od służb profesjonalizmu i przygotowania. Aby przejazdy odbywały się w sposób bezpieczny i jak najmniej uciążliwy dla kierowców i mieszkańców nie mogło zabraknąć policjantów. Dzięki pracy mundurowych z drogówki przejazdy odbywają się w sposób bezpieczny i profesjonalny. Rolą policjantów jest nie tylko „pilotowanie” kolumn samochodów strażackich, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg i drożności głównie w czasie przejazdu przez większe miejscowości.

Kierowców, którzy spotkają na drodze kolumnę składającą się z kilku, czy kilkudziesięciu pojazdów pilotowanych przez policyjny radiowóz prosimy o cierpliwość wyrozumiałość oraz do stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

 

mł. asp. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.

Powrót na górę strony
Polska Policja