Miał pomagać w kradzieży toyoty, lexusa i hondy, został aresztowany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Miał pomagać w kradzieży toyoty, lexusa i hondy, został aresztowany

Data publikacji 08.04.2019

Policjanci z komisariatu na Bemowie kolejny raz wykazali się skutecznością w odzyskiwaniu pojazdów pochodzących z przestępstwa. Tym razem po zgłoszeniu włamania i kradzieży toyoty o wartości 90.000 złotych z parkingu osiedlowego, kryminalni namierzyli dziuplę, gdzie toyota została odstawiona i była już w części „rozebrana”. Sprawcy działali szybko, jednak policjanci ich ubiegli. W wyniku tych działań został zatrzymany mężczyzna, policjanci udowodnili mu jeszcze pomocnictwo przy kradzieży z włamaniem lexusa i hondy. 31-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali informację od pokrzywdzonego, że  nieznana osoba włamała się do jego toyoty i skradła ją z parkingu osiedlowego. Wartość pojazdu oszacował na kwotę około 90.000 złotych. Kryminalni niezwłocznie rozpoczęli czynności operacyjno-rozpoznawcze. W czasie, kiedy dochodzeniowcy przyjmowali formalne zgłoszenie o przestępstwie, kryminalni już namierzyli dziuplę, gdzie został odstawiony pojazd.

Natychmiast pojechali poza granice Warszawy. W wytypowanym magazynie stał pojazd częściowo już „rozebrany”. W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady.

31-latek trafił do policyjnej celi. Śledczy gromadzili materiał dowodowy, czynności operacyjne na tym etapie nie zostały zakończone. Podczas przeszukania i dalszych ustaleń operacyjni ujawnili przedmioty, które miały pochodzić z innych pojazdów. Chodziło o hondę o wartości 100.000 złotych skradzioną z Bielan i lexusa o wartości 130.000 złotych, skradzionego z Białołęki.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące pomocnictwa kradzieży z włamaniem pojazdów. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 31-latka środka izolacyjnego, prokurator poparł ten wniosek i sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci planują dalsze zatrzymania.

ea/ms

  • Mężczyzna zatrzymany do sprawy
  • Toyota odzyskana przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja