KWP - Zatrzymani za wyłudzenia kredytów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Zatrzymani za wyłudzenia kredytów

Data publikacji 18.04.2019

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 2 osoby podejrzane o fałszowanie dokumentacji i wyłudzenie kilku kredytów. Łączne straty jakie spowodowali swoim działaniem to blisko 1,5 mln złotych. Za tego typu przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

4 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu uzyskali informację o osobach, które wyłudzają kredyty w różnych placówkach bankowych na podstawie sfałszowanych zaświadczeniach o zatrudnieniu i zarobkach. Z przedmiotowej informacji wynikało, że 5 kwietnia br. nieustalone osoby mają pojawić się około godz 13:00 w placówce bankowej w Swarzędzu, żeby wyłudzić kredyt gotówkowy.  W związku powyższym funkcjonariusze Wydziału d/w z PG KWP w Poznaniu pojechali pod wskazany adres w celu zweryfikowania informacji.

Na miejscu zastano dwie osoby, które usiłowały wyłudzić kredyt w wysokości 90 000 zł przedstawiając sfałszowaną dokumentację. Policjanci wylegitymowali i zatrzymali dwie osoby, mieszkańców Kostrzyna Wielkopolskiego. W toku wykonywania dalszych czynności służbowych funkcjonariusze sprawdzili miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. Podczas przeszukania ujawniono szereg dokumentów bankowych oraz pieczątek różnych firm, które służyły do fałszowania zaświadczeń o zatrudnieniu w celu wyłudzenia kredytów.

Po analizie zabezpieczonych dokumentów ustalono również inne kredyty, które zostały wyłudzone przez osoby zatrzymane na łączną kwotę około 1.500 000 zł. Teraz policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu będą dokładnie sprawdzać sposób działania sprawców. Zatrzymani usłyszeli zarzut wyłudzenia kredytów oraz fałszowania dokumentacji, za co grozi do 5 lat więzienia.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony
Polska Policja