KWP: Zebrali już 100 litrów krwi! W ten sposób uczcili 100-rocznicę powstania Policji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

KWP: Zebrali już 100 litrów krwi! W ten sposób uczcili 100-rocznicę powstania Policji

Data publikacji 17.05.2019

Ponad 100 litrów krwi - tyle zebrali policyjni krwiodawcy, którzy przez ostatnie miesiące zaangażowani byli w akcję honorowego krwiodawstwa dla uczczenia 100-rocznicy powstania Policji. Akcja została przeprowadzona w lubelskim garnizonie Policji, a udział w niej wzięli policjanci, pracownicy policji z kadrą kierowniczą na czele, przedstawiciele innych służb oraz mieszkańcy. Oddawanie krwi to jeden z pięknych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

Czterej funkcjonariuszy oddaje krew.

Akcja zebrania łącznie 100 litrów krwi w lubelskim garnizonie Policji powstała dla upamiętnienia przypadającej w tym roku 100-rocznicy powstania Policji. To przedsięwzięcie zrodziło się z inicjatywy jednego z członków Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Lublinie - Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie nadkom. Marcina Turosa,  a patronat honorowy nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

Pomysłodawca akcji nadkom. Marcin Turos

Klub honorowych Dawców Krwi działa przy KWP w Lublinie od 2005 roku. Obecnie zrzesza około 40 członków, którzy systematycznie oddają swoja krew. Wśród wielu codziennych obowiązków służbowych mundurowi znajdują czas na pomoc osobom potrzebującym. Wielokrotnie mają styczność z ofiarami różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Wiedzą, że szybka i sprawna pomoc może uratować życie.

Funkcjonariusz Straży Granicznej oddaje krew.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, pomysł zebrania 100 litrów krwi,  okazał się jak najbardziej trafny. Akcja ruszyła w styczniu br. Informacja o zbiórce trafiła do wszystkich jednostek policji w całym lubelskim garnizonie, a także  przedstawicieli innych służb współpracujących z policją.

Funkcjonariusze straży granicznej na tle autokaru.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.  Mobilne punkty oddawania krwi stanęły przy komendach policji.  Do oddania krwi przystąpili zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni, zarówno ci, którzy zrzeszeni są w klubie honorowych krwiodawców, oraz ci, którzy oddają życiodajny płyn po raz pierwszy.

Pracownica cywilna policji oddaje krew.

Krwiobus wraz z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pojawił się m.in. pod Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie.  Każdy z zarejestrowanych osób musiał przejść  wcześniej niezbędne badanie lekarskie oraz wywiad. Podczas tej zbiórki krew oddał także Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc oraz pozostała kadra kierownicza.

Komendant Wojewódzki Policji w lublinie oddaje krew.

Zbiórka krwi odbyła się także w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubartowie, którą zainicjował z kolei Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Lubartowie.

Dłonie w rękawiczkach pracownika Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Dziś mobilny punkt oddawania krwi, po raz drugi w tym roku, pojawił się przed Komendą Miejską Policji w Lublinie. Policjantki, pracownicy cywilni, policjanci, przedstawiciele Straży Granicznej oraz mieszkańcy  oddawali to, co najcenniejsze - swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.

Autokra , mobilny punkt poboru krwi.

Krew oddało dziś w sumie ponad 40 osób,  łącznie z  Komendantem Miejskim Policji w Lublinie nadkom. Sławomirem Władą, jego zastępcą, a także komendantami lubelskich komisariatów.

Komendant Miejski Policji w Lublinie oddaje krew.

Tym sposobem, dzięki tak licznemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, cel został osiągnięty. Dziś przekroczyliśmy 100 litrów zebranej krwi!

Zebrana krew w woreczkach.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i podzielenie się tym, co najcenniejsze dla ratowania życia innego człowieka!

Policjant oddaje krew.

Oddawanie przez funkcjonariuszy krwi to jeden z pięknych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

AK

  • Policyjni związkowcy oddają krew.
  • Komendant VII komisariatu oddaje krew.
  • Pracownica Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
  • Pracownica Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
  • Pracownica Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
  • Pracownica Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
  • Funkcjonariusz policji oddaje krew.
  • Funkcjonariusze oddają krew.
  • Funkcjonariusz rejestruje się przed pobraniem krwi.
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja