240 kg jak piórko - lubuski policjant Mistrzem Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

240 kg jak piórko - lubuski policjant Mistrzem Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Data publikacji 30.05.2019

Sierż. Dawid Olkiewicz kolejny raz potwierdził, że w wyciskaniu sztangi nie ma na niego mocnych. Policjant z Witnicy „wycisnął” blisko ćwierć tony i został Mistrzem Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zdobywając mistrzowski tytuł udowodnił, że należy do najsilniejszych funkcjonariuszy... na świecie.

Ćwierć tony to niebagatelny ciężar. Prawie tyle kilogramów „wycisnął” na I Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc policjant z Witnicy. Sierż. Dawid Olkiewicz sportami siłowymi pasjonuje się odkąd skończył 12 rok życia. Imponujący wynik, który osiągnął na zawodach we Wrocławiu nie jest przypadkiem. To efekt setek godzin wyczerpującego treningu, specjalnej diety, a także przygotowania psychologicznego, które jest niezbędne w tego rodzaju sporcie. Dzięki takiemu połączeniu można odnosić wyniki w rywalizacji z najlepszymi na świecie. I właśnie taka rywalizacja przedstawicieli służb mundurowych w wyciskaniu sztangi była zacięta do ostatniej próby. Dawid startował w kategorii powyżej 140 kg. Najpierw osiągnął 220 kg, potem 230, aż w końcu wymarzone 240 kg, które jest nie tylko jego nowym rekordem życiowym, ale przede wszystkim zapewniło mu miano najsilniejszego funkcjonariusza na świecie.

Sukces z Wrocławia jest z pewnością największym, ale nie jedynym w jego dotychczasowej karierze. W 2017 i 2018 roku zdobywał Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Policjant z Witnicy ma teraz w planach zdobycie Pucharu Świata, aby potwierdzić, że ubiegłotygodniowy sukces nie był przypadkiem i jest najlepszym funkcjonariuszem w wyciskaniu sztangi na świecie. Dawid, gratulujemy!

 

Opracował: podkom. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja