Policjanci uratowali życie kierującemu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Policjanci uratowali życie kierującemu

Data publikacji 16.07.2019

Policjanci z komendy powiatowej w Kamiennej Górze asp. Artur Obrzud oraz asp. szt. Łukasz Głuchowski podczas pełnienia służby zauważyli kierowcę zachowującego się nietypowo. Nie reagował on na sygnalizację świetlną, na polecenia policjantów, a przy kontroli kontakt z nim był utrudniony. Okazało się, że mężczyzna doznał ataku epilepsji. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Kierowca trafił do szpitala specjalistycznego w Wałbrzychu. Dzięki postawie funkcjonariuszy, najprawdopodobniej nie doszło do tragedii i uratowano życie mężczyźnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze asp. Artur Obrzud oraz asp. szt. Łukasz Głuchowski w dn. 15 lipca br. pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym na terenie miasta, znajdując się na jednym z ruchliwszych skrzyżowań w mieście, zauważyli, że kierujący, który znajdował się tuż przed nimi, nie zareagował na zmianę sygnalizacji świetlnej na zieloną. Mężczyzna nie reagował również na wydawane przez policjantów sygnały dźwiękowe. Policjanci postanowili sprawdzić, co było przyczyną takiego zachowania. Podczas kontroli postępowanie kierowcy w dalszym ciągu było dość dziwne i niepewne. Zamiast dokumentów mężczyzna podał funkcjonariuszowi swój telefon komórkowy. Jego zachowanie wzbudziło niepokój policjanta, który zapytał go czy dobrze się czuje. Mężczyzna w tym momencie dostał silnego ataku epilepsji.

Asp. Artur Obrzud udzielał mu pierwszej pomocy przedmedycznej, drugi z funkcjonariuszy asp. szt. Łukasz Głuchowski zajął się sprowadzeniem na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego. Jak się okazało po pierwszych badaniach, 47-letni kierowca – mieszkaniec gminy Kamienna Góra - dostał dwóch ataków epilepsji. Do czasu przyjazdu pogotowia, pierwszej pomocy udzielali mu dwaj policjanci. Mężczyznę niezwłocznie przetransportowano do wałbrzyskiego szpitala, celem poddania go badaniom specjalistycznym z uwagi na siłę ataków.

Nie ma wątpliwości, że obaj policjanci podczas podjętych czynności wykazali się dużym doświadczeniem i czujnością. Uratowali mężczyźnie życie i z pewnością zapobiegli poważnemu zdarzeniu drogowemu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja