Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku 2019

Data publikacji 19.09.2019

W dniu 18 września 2019 r. dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w wojewódzkich eliminacjach do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

W salach wykładowych oraz na strzelnicy uczestnicy zostali poddani ocenie w trzech konkurencjach:

• wyróżnienie rangi służby dzielnicowego,
  • wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych  w czerwcu 2019 r. oraz 26 kierowników rewirów dzielnicowych.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego, który otrzymał tytuł najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego został:

mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie

Miejsce drugie zajęła sierż. szt. Joanna Korpus z KMP w Bydgoszczy.

Na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Piotr Rączkowiak z KPP w Chełmnie.

Nagrody i dyplomy dla laureatów zostały  ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którego reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Dla policjantów, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce nagrody ufundował  Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały jednostki:

1. KPP w Żninie,
  2. KMP w Bydgoszczy,
  3. KPP w Chełmnie.

Ponadto w zawodach uczestniczyli kierownicy rewirów dzielnicowych.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego i tytuł najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych woj. kujawsko pomorskiego otrzymał:

asp. szt. Robert Wróblewski z KPP w Żninie

Miejsce II –  asp. szt. Marcin Kopacki z KPP w Rypinie

Miejsce III asp. szt. Marcin Koziński – KMP we Włocławku

Nagrody za zajęcie I – III miejsca w tej kategorii ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.Nagrody rzeczowe dla policjantów, którzy zajęli miejsca od 4 do 6 ufundował Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA. Dodatkowo nagrody za zajęcie przez dzielnicowych miejsca od I – III i za zajęcie I miejsca przez kierownika dzielnicowych, a także puchar dla najlepszej drużyny ufundował Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby przez dzielnicowych. W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 22-25 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który uzyskał pierwszą lokatę.