3. Mistrzostwa Świata Policji w Mediolanie

Data publikacji 27.09.2019

W dniach 19-26.09.2019 r. w Mediolanie odbyły się 3. Mistrzostwa Świata Policji. Jest to impreza organizowana przez Międzynarodową Unię Sportów Policyjnych USIP z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

10)    sierż. Pawła Baranka KSP,

11)     st. sierż. Radosława Wasilewskiego KWP Lublin.

20 września br. odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia przy udziale prezydenta USIP, podczas której wprowadzono wszystkich 400 sportowców reprezentujących łącznie 34 kraje. W kolejnych dniach startowały poszczególne konkurencje. Rywalizację rozpoczęli kolarze. Sierż.szt. Anna Kroner oraz sierż. Izabela Kłosowska na swoich dystansach (80 km) zajęły odpowiednio IV i V miejsce. Następnie startowali kolarze. St.sierż. Radosław Wasilewski oraz sierż. Paweł Baranek zajęli VI i V miejsca na dystansie 110 km. W kolejnych dniach rywalizację rozpoczęli pływacy, i tak, w finale 100m stylem dowolnym st.asp. Katarzyna Moskal zajęła VI miejsce, mł.asp. Magdalena Stawarz była VII w finale na 50m stylem grzbietowym, a sierż. Michał Dzieniszewski wywalczył V miejsce w finale wyczerpującego dystansu 100m stylem motylkowym. W ostatnich dwóch dniach mistrzostw walczyła st.sierż. Agnieszka Bergier, gdzie w rywalizacji w brazylijskim ju jutsu obroniła brązowy medal. Takie samo miejsce wywalczyła podczas poprzedniej edycji, która miała miejsce w 2017 r. w Abu Dhabi.

Kolejna edycja Światowych Mistrzostw Policji ma odbyć się w 2021 r. w Kuwejcie. Polscy policyjni sportowcy już zacierają ręce i przygotowują się do tych zawodów - ich starty pokazują, że na sportowej międzynarodowej arenie polska Policja staje się coraz mocniejszym graczem.