Trzy medale Mistrzostw Europy dla sierż. sztab. Marty Mysur

Data publikacji 18.10.2019

Nasza koleżanka z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi sierż. sztab. Marta Mysur, jako członek kadry narodowej reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do, które odbywały się w dniach od 10 do 13 października 2019 roku w Sarajewie. Podczas championatu policjantka zdobyła 3 brązowe medale.

Od 10 do 13 października 2019 r. w stolicy Bośni i Hercegowiny odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwon-do. W turnieju rywalizowało ok. 1200 zawodników z 30 państw. W kobiecej kadrze była już po raz 6 na imprezie takiej rangi nasza koleżanka sierż. sztab. Marta Mysur z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi. Marta wspierała reprezentację przede wszystkim w konkurencjach technicznych. W indywidualnych układach stopni mistrzowskich IV-VI Dan zdobyła brązowy medal. Następnie będąc kapitanem drużyny układów, wraz z koleżankami wywalczyła drugi brąz. Kolejny „brązowy krążek” wywalczyła w drużynie technik specjalnych. Wszystkie konkurencje techniczne wymagają ogromnej precyzji, bardzo dobrego przygotowania motorycznego i specjalistycznego, a także ogromnej sprawności. O miejscach medalowych decydują malutkie szczegóły, które finalnie "rozdają" miejsca na podium. Sam fakt bycia w czołówce świadczy o bardzo dobrym poziomie technicznym zawodniczki.

Warto przypomnieć, że nasza koleżanka jest nie tylko multimedalistką w taekwon-do, ale także reprezentuje Polską Policję w kickboxingu i jest świeżo upieczoną Mistrzynią Polski Służb Mundurowych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!