Przekazanie wideorejestratora - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Przekazanie wideorejestratora

Data publikacji 09.04.2008

Na stadionie miejskim w Choszcznie odbyło się oficjalne przekazanie miejscowej komendzie powiatowej nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Pieniądze na zakup dały gminy Choszczno, Drawno, Bierzwnik, Recz, Pełczyce, Krzęcin i choszczeńskie starostwo.

Srebrnego citroena C5 z silnikiem 2,2 HDi o mocy 173 KM zakupiła komenda wojewódzka Policji w Szczecinie. Pieniądze dały gminy Choszczno, Drawno, Bierzwnik, Recz, Pełczyce, Krzęcin i choszczeńskie starostwo. Zestaw ten należy do najnowocześniejszych w Polsce. Dane przechowywane są w komputerze przez 30 dni, a kamera może rejestrować wykroczenia również podczas postoju.

Pierwsze patrole w nowym radiowozie choszczeńscy policjanci mają już za sobą. Funkcjonariusze ujawnili 16 najbardziej niebezpiecznych dla ruchu drogowego wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości i przejeżdżaniu linii ciągłej. Policjanci nałożyli 12 mandatów karnych na łączną kwotę 3800 zł.

Jak zapewnia st. asp. Waldemar Adamowicz, kierownik referatu ruchu drogowego, citroen będzie najczęściej wykorzystywanym przez podległych mu policjantów radiowozem, co z pewnością ostudzi piratów drogowych i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Powrót na górę strony