Handlowali bronią, kokainą i amfetaminą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Handlowali bronią, kokainą i amfetaminą

Data publikacji 18.06.2008

Trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni odpowiadać będą za handel bronią, przemyt i handel narkotykami. Rozbita grupa swój proceder uprawiała w całej Europie. Gang współpracował m.in. z grupą ożarowską i mokotowską. Za popełnione czyny zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku żmudnej pracy policjanci Centralnego Biura Śledczego zebrali dowody przeciwko trzem mężczyznom, działającym w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Policjanci udowodnili im handel bronią, przemyt i handel narkotykami. Jak ustalili funkcjonariusze Krzysztof M. (38 l.), Robert M. (40 l.) i Rafał B. (32 l.) handlowali bronią i materiałami wybuchowymi w Polsce i w Europie – szczególnie na terenie Niemiec.
Główną formą działalności gangu było organizowanie, utrzymywanie w Polsce fabryk amfetaminy umożliwiających lokalną produkcję narkotyków. Środki odurzające przemycane były do Niemiec, Francji i Holandii. Członkowie grupy handlowali kokainą i amfetaminą również w Warszawie.

Zatrzymani współpracowali ściśle z grupami ożarowską i mokotowską, które również trudniły się handlem środkami odurzającymi w Polsce i Europie Zachodniej. Policjanci ustalili, że grupa ma na swoim koncie rozboje, wymuszenia rozbójnicze, włamania, kradzieże, fałszowanie dokumentów, oszustwa na podstawie fałszywych dokumentów tożsamości.

Policjanci wiedzą, że jej członkowie współpracowali z grupami przestępczymi w Niemczech i Holandii.

Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych policjanci znaleźli broń, amunicję i pieniądze – ponad 100 tys. zł pochodzące z przestępczej działalności.

Wraz z zatrzymanymi do prokuratury w Ostrołęce zostali doprowadzeni z aresztu śledczego trzej inni członkowie tej grupy. Paweł G. (26 l.), Wiesław Ś. (37 l.) i Arkadiusz K. (35 l.) odpowiedzą za takie same czyny.
  • Rozbita zorganizowana grupa

Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Ładowanie odtwarzacza...
1.2 MB
Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony