Chcieli wyłudzić 40 tys. złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Chcieli wyłudzić 40 tys. złotych

Data publikacji 21.08.2008

Pomimo ostrzeżeń niemal codziennie funkcjonariusze zatrzymują w Warszawie osoby, które wykorzystują fałszywe dokumenty aby uzyskać pożyczkę. W środę policjanci z wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą oraz wywiadowczego KSP zatrzymali dwóch mężczyzn próbującychi wyłudzić od jednego z banków 40 tys. złotych.

Schemat działania jest prawie zwykle ten sam. Do banku zgłasza się osoba, która jest zainteresowana kredytem. Według wymogów musi okazać dokumenty stwierdzające tożsamość i informacje o dochodach, na przykład zaświadczenie o zatrudnieniu. Procedury bankowe wymagają sprawdzenie przedstawionej przez klientów dokumentacji. Wtedy zwykle na jaw wychodzi, że któreś zaświadczenie nie jest prawdziwe.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z  funkcjonariuszami wywiadu zatrzymali w Warszawie dwóch mężczyzn. Jeden z nich 39-letni Jarosław S. posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Na jego podstawie chciał zaciągnąć kredyt w wysokości 40 tys. złotych. We wskazanej firmie miał pracować od 2005 r. na kierowniczym stanowisku. Byłoby to o tyle trudne, że w tym czasie przebywał w zakładzie karnym. U drugiego z mężczyzn 33-letniego Artura D. podczas przeszukania mieszkania znaleziono druki in blanco zaświadczeń o zatrudnieniu w firmie mającej rzekomo zatrudniać Jarosława S.

Obaj mężczyźni trafili za kratki. Dzisiaj zapewne usłyszą zarzuty, a o tym czy pozostaną na wolności zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony