Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A
Radom

Dzień z profilaktyką w Kadzidle

Data publikacji : 20.02.2009

Profilaktyka jest jednym z najważniejszych narzędzi Policji w walce z patologią i światem przestępczym – przekonywał I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał Batkowski podczas spotkania z mieszkańcami Kadzidła. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl „Dzwonek”, przygotowany w ramach programu Pat.

Ponad trzystu uczniów gimnazjum w Kadzidle wzięło wczoraj udział w spotkaniu z ostrołęckimi policjantami. Młodzież rozmawiała z funkcjonariuszami o odpowiedzialności prawnej małoletnich oraz o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i piciem alkoholu. Było to preludium do kolejnych wydarzeń, zaplanowanych na ten dzień. Jednym z nich było spotkanie insp. Grzegorza Jacha z młodzieżą, która weźmie udział w IV przystanku PaT w Garwolinie.

Późnym popołudniem, w ramach programu Komendy Głównej Policji znanego pod nazwą „Profilaktyka a Teatr”, odbył się spektakl „Dzwonek”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Wójt Gminy Kadzidło, Publiczne Gimnazjum im. Gen Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Kadzidle oraz Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał Batkowski, kom. Barbara Żebrowska – przedstawiciel Komendanta Głównego Policji, nadkom. Anna Kuźnia – przedstawiciel Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Witold Płusa – Prezes Stowarzyszenia Akademia Wilanowska, Konrad Wojterkowski z Krajowego Centrum Kompetencji, autor kampanii "Kocham, nie biję", dr Roland Łukasiewicz z Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej PEDAGOGIUM. Do najważniejszych gości należeli jednak rodzice, których z minuty na minutę było coraz więcej. Skończyło się na tym, że konieczne było dostawienie dodatkowych krzeseł dla zainteresowanych tematyką walki z uzależnieniami młodzieży.
 

Przed spektaklem słowo wstępne należało do insp. Grzegorza Jacha – twórcy programu profilaktycznego Pat – który przedstawił jego założenia. Opowiadał o znaczeniu działań profilaktycznych w walce z patologiami wśród młodzieży. Głos zabrał także I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał Batkowski, który omówił wybrane przedsięwzięcia profilaktyczne i edukacyjne przygotowywane i realizowane przez mazowiecką Policję. Komendant podkreślił, że są one na wysokim poziomie i – co cieszy – mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w województwie. Konrad Wojterkowski z Krajowego Centrum Kompetencji, autor kampanii "Kocham, nie biję", odwołał się natomiast do konieczności reagowania na ludzką krzywdę, zwłaszcza gdy dotyczy osób najmłodszych.

Kiedy na scenę wyszli młodzi ludzie i rozpoczął się spektakl, zapanowała cisza. Wszyscy w skupieniu oglądali przedstawienie. Gdy się zakończyło, zabrzmiały długie brawa, a emocje, jakie rozbudził spektakl, jeszcze długo obecne były w rozmowach widzów po wyjściu z sali.

Już drugi raz powiat ostrołęcki gości program PaT. W październiku 2008 roku 380 osób w Ostrołęcki Centrum Kultury obejrzało spektakl „Blackout”. Według zapowiedzi insp. Grzegorza Jacha to jeszcze nie koniec. We wrześniu rozpoczną się prace nad stworzeniem ostrołęckiej grupy realizującej program PaT.

Ocena tekstu:

Ocena: 1/5 (1)

Tagi:

Poleć artykuł:

Kategorie:

 
 

Kategorie