Policjanci zatrzymali zbiegów z zakładu karnego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Policjanci zatrzymali zbiegów z zakładu karnego

Data publikacji 14.11.2006

Dzisiaj o godz. 10:00 dyżurny KPP Żary został powiadomiony przez dowódcę zmiany Zzakładu Karnego w Głogowie o ucieczce 2 mężczyzn. Artur K. (lat 29) oraz Przemysław J. (lat 30) mieli zgodę na pracę poza zakładem karnym. Pracowali w zakładzie przetwórstwa drobiu, gdzie codziennie zawoził ich i stamtąd odbierał bus z zakładu karnego. Przestępcy uciekli właśnie z zakładu, w którym pracowali.

Po ucieczce ukradli Fiata 125p , którym dojechali do Zielonej Góry. Tam ukradli kolejny samochód, tym razem Fiata Uno. Dojechali do Żar, na rogatkach zostali zauważeni przez patrol policji. Policjanci ruszyli w pościg za zbiegami. Uciekinierzy, chcąc zmylić pościg porzucili pojazd. Policjanci sprawdzili miejsca, w których mogli ukryć się zbiedzy. Sprawcy zostali zatrzymani w mieszkaniu należącym do kolegów jednego z nich. Zatrzymani mężczyźni próbowali wprowadzić w błąd zatrzymujących ich policjantów, podając dane swoich kolegów przebywających na wolności. Zatrzymani mężczyźni posiadali bogate kartoteki kryminalne.

Artur K. był 18- krotnie notowany za kradzieże pojazdów, włamania, groźby karalne i inne przestępstwa kryminalne. Karę pozbawienia wolności odbywał od lutego 2002 za włamania, kradzieże. Przemysław J lat 30 – 11 razy notowany zakładzie karnym przebywał za rozbój, karę pozbawienia wolności miał odbywać do roku 2009.

Uciekinierzy odpowiedzą za 2 kradzieże pojazdów oraz ucieczkę z zakładu karnego. Za samouwolnienie, zgodnie z art. 242 § 1 Kodeksu Karnym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, kradzież pojazdu zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony