Znów zginęli młodzi ludzie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znów zginęli młodzi ludzie

Data publikacji 10.08.2009

397 wypadków, 46 ofiar śmiertelnych , 524 osoby ranne – to bilans kolejnego wakacyjnego weekendu. Za każdą liczbą w statystyce kryje się konkretny przypadek. Wczoraj na Mazowszu koło Przasnysza zginęły 4 osoby - siedmioro młodych ludzi wracało z imprezy, bmw uderzyło w słup. Także siedem osób jechało audi A8, które koło Siedlec uderzyło w słup - jedna osoba zginęła. Na Pomorzu, koło Wejherowa, zginęło 5 osób, w tym dwójka dzieci – roczne i trzyletnie.

W niedzielę wieczorem, 9 sierpnia br.,  koło Wejherowa w województwie pomorskim doszło do wypadku, w wyniku którego zginęło pięć osób. Zderzyły się dwa samochody osobowe - audi i volkswagen golf. W wypadku udział brało 7 osób, dwie zostały ranne, a pięć poniosło śmierć. Wśród ofiar śmiertelnych była dwójka dzieci – roczne i trzyletnie.

Także w niedzielę na Mazowszu doszło do dwóch tragicznych i bardzo podobnych wypadków. W każdym samochodzie jechało po 7 osób, najprawdopodobniej wracali z imprezy. Koło Przasnysza bmw dachowało i uderzyło w słup energetyczny. Zginęły trzy 17-letnie dziewczyny i 20-letni chłopak. Natomiast koło Siedlec audi zjechało z drogi i uderzyło w słup energetyczny. Jeden z pasażerów auta zginął, 6 pozostałych osób zostało rannych.

Twórcy kampanii „Użyj wyobraźni” przekonują, że - statystycznie - każdego dnia ,,młodzi kierowcy” powodują wypadki, w wyniku których giną 3 osoby. Najczęstszym powodem wypadków jest brawurowa jazda i brak doświadczenia w kierowaniu samochodem. Być może przyczyny opisanych wypadków były podobne. Nie ulega jednak wątpliwości, że zginęły młode osoby, a nawet dzieci.

Prawo jazdy to nie licencja na zabijanie

Powrót na górę strony
Polska Policja