Poszukiwany w Niemczech, zatrzymany w Polsce - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Poszukiwany w Niemczech, zatrzymany w Polsce

Data publikacji 10.09.2009

Kryminalni z Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali 27-letniego Ayndi E., obywatela Rosji. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Frankfurcie nad Odrą za przemyt ludzi. Wpadł kompletnie zaskoczony w jednym z mieszkań.

Od roku ukrywał się przed organami ścigania i niemieckim wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze w Niemczech ustalali miejsce pobytu poszukiwanego. Z ich ustaleń wynikło, że mężczyzna może być zamieszany w przemyt ludzi. Najprawdopodobniej zajmował się przemytem głównie obywateli ze Wschodu przez teren Polski do Francji, Belgii i Niemiec. Prokuratura Okręgowa we Frankfurcie nad Odrą wydała Europejski Nakaz Aresztowania za Ayndi E.

Dzięki Systemowi Informacyjnemu Schengen o poszukiwanym dowiedzieli się także policjanci z Polski. Policjanci z wydziału kryminalnego w Nowym Dworze Mazowieckim ustalili, gdzie ukrywa się 27-letni poszukiwany. We wtorek, gdy funkcjonariusze mięli już pewność, że mężczyzna przebywa w jednym z nowodworskich mieszkań, zapukali do jego drzwi. Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany.
 

Powrót na górę strony