Zatrzymani za wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Zatrzymani za wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych

Data publikacji 30.11.2006

Lubelska policja zatrzymała dwie osoby, które wspólnie wyłudziły odszkodowania na kwotę około 120 tys. zł.

Zatrzymani działali w grupie osób, które organizowały i ustawiały kolizje drogowe, wprowadzały w błąd pracowników firm ubezpieczeniowych, co do okoliczności kolizji i w ten sposób wyłudzały odszkodowania komunikacyjne.

Ten przestępczy proceder trwał od 2000 roku. Brało w nim udział kilkadziesiąt osób. Na podstawie zebranych przez policję materiałów, w ten sposób doszło do 50 - 60 kolizji, z udziałem około 30 samochodów. W tej sprawie zostało oszukanych 8 firm ubezpieczeniowych na łączną kwotę 120 tys.zł. 
Zatrzymani to 31-letnia mieszkanka Lublina, oraz 34-letni mieszkańca Parczewa. Kobieta w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej zakupiła na kredyt samochody, które następnie brały udział w ustawionych kolizjach. Obojgu postawiono po kilkanaście zarzutów oszustwa. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na poczet przyszłych kar zajęli mienie, w tym samochody osobowe, sprzęt TV i AGD na kwotę około 70 tys.zł. Wobec podejrzanych prokuratura zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Wczorajsze zatrzymania to dopiero początek tej sprawy.
Powrót na górę strony