Mierzył z broni do dziecka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Mierzył z broni do dziecka

Data publikacji 22.01.2010

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali 33-latka, który mierzył z wiatrówki do 12-latki. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat więzienia.

Dyżurny sochaczewskiej komendy Policji odebrał dramatyczne zgłoszenie mieszkanki Sochaczewa. Kobieta poinformowała, że kilka chwil wcześniej do jej mieszkania próbował wejść nieznajomy mężczyzna. Drzwi do mieszkania otworzyła 12-letnia córka kobiety. Mężczyzna wycelował w nastolatkę trzymanym w ręku karabinem. Gdy dziecko z krzykiem zatrzasnęło drzwi ten zaczął w nie walić kolbą i wykrzykiwać niezrozumiałe słowa. Matka dziewczynki widziała przez wizjer mężczyznę z bronią, ale szybko odeszła od drzwi, bojąc się, że padnie strzał. Kobieta powiadomiła Policję.

W międzyczasie agresywny mężczyzna oddalił się spod jej mieszkania i trzymając w rękach karabin poszedł w kierunku mało uczęszczanej osiedlowej uliczki. Tam na brodatego mężczyznę z karabinem w ręku natknęła się spacerująca młoda mieszkanka Sochaczewa. Kobieta widząc, że nieznajomy mężczyzna zatrzymał się tuż przy niej i usiłuje skierować trzymany w ręku karabin w jej stronę, zaczęła wzywać pomocy. Głośny krzyk spowodował, że mężczyzna z bronią zaczął szybko się oddalać. Telefonicznie skontaktowała się z rodziną i poinformowała Policję. Mężczyzna, widząc zbliżających się policjantów, odrzucił broń. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji, którzy powiadomieni o całym zdarzeniu penetrowali teren. Zabezpieczona przez policjantów broń okazała się wiatrówką z zamocowanym na niej celownikiem optycznym.

Zatrzymany mężczyzna to 33-letni Rafał G. mieszkaniec gminy Sochaczew. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Rafał G. trafił do aresztu. Prowadzone postępowanie wykaże przyczyny jego dziwnego zachowania. Za swój czyn stanie przed sądem – grożą mu 2 lata więzienia.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja