Policjant z Polkowic - Wicemistrzem Polski w kolarstwie szosowym

Data publikacji 05.06.2010

Policjant z polkowickiej komendy powiatowej został Wicemistrzem Polski w kolarstwie szosowym w kategorii MASTERS. Zawody rozegrano pod koniec maja br. w Służewie (k. Torunia). 181 zawodników rywalizowało w jeździe indywidualnej i parami. W gronie czołowych sportowców startujących w zawodach, znajdowali się m.in. ubiegłoroczni Mistrzowie Polski i Europy w tej kategorii ze startu wspólnego i na czas oraz zawodnicy reprezentujący barwy Polski na Mistrzostwach Świata.

W Służewie (k. Torunia) odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski MASTERS w kolarstwie szosowym – w jeździe indywidualnej i dwójkami na czas. Startujący w kategorii (I MASTERS), policjant z polkowickiej komendy powiatowej, mł. asp. Grzegorz Pytlak wywalczył wicemistrzostwo Polski. Kolarze pokonywali zamkniętą dla ruchu kołowego trasę ze Służewa do Chorągiewki i z powrotem.

W pierwszym dniu mistrzostw, rozgrywanych pod koniec maja br. zawodnicy z całego kraju rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas w poszczególnych kategoriach MASTERS - na dystansie 20 kilometrów, natomiast w drugim dniu - w jeździe parami na czas, na dystansie 25 kilometrów.

Mł. asp. Grzegorz Pytlak zajął w jeździe indywidualnej 4 miejsce, tracąc do trzeciego zawodnika i brązowego medalu niespełna 45 sekund. W jeździe parami stanął już na podium, zdobywając wspólnie z ubiegłorocznym Mistrzem Europy kategorii (I MASTERS) - Dariuszem Woźniakiem srebrny medal. Od „złota” i koszulki Mistrza Polski dzieliły ich zaledwie 22 sekundy.

Zawody były rozgrywane na bardzo wysokim poziomie. W gronie czołowych zawodników znajdowali się m.in. ubiegłoroczni Mistrzowie Polski i Europy w kategoriach MASTERS ze startu wspólnego i na czas oraz zawodnicy reprezentujący w tej kategorii barwy Polski na Mistrzostwach Świata.

Mimo, że świeciło słońce i było ciepło, jazdę zawodników utrudniał bardzo silny, boczny wiatr zmieniający się w trakcie trwania wyścigu na czołowy. Trasa wiodła do połowy wyścigu pod górę, po bardzo nierównej drodze, co utrudniało utrzymanie prawidłowego rytmu i tempa wyścigu.

O wysokim poziomie zawodów może również świadczyć średnia prędkość, z jaką nasz srebrny medalista pokonał w parze dystans. Wynosiła ona 45 km/h. Łącznie w zawodach wzięło udział 181 sportowców z całej Polski. Gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych startach!!!