Przechwycono 8 kg marihuany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Przechwycono 8 kg marihuany

Data publikacji 08.07.2010

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz próbę ich przemytu. W sumie zabezpieczono 8 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 200 tys. złotych. Śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Do realizacji sprawy doszło 5 lipca wieczorem. W okolicach Braniewa policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, zatrzymali audi, którym jechało dwóch podejrzanych – 37-letni Roland B. i 24-letni Dawid M.

W samochodzie policjanci znaleźli 4 kg marihuany. Następnie śledczy przeszukali posesję należącą do jednego z zatrzymanych. Tam w zaparkowanym audi policjanci znaleźli kolejne 4 kg nielegalnego suszu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to 200 tys. złotych.

Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił im zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz próbę ich przemytu. Grozi za to kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Braniewie aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

(KWP w Olsztynie / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja