Policjanci z CBŚ rozbili grupę handlarzy narkotyków z Dolnego Śląska - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Policjanci z CBŚ rozbili grupę handlarzy narkotyków z Dolnego Śląska

Data publikacji 12.07.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem marihuaną. Wśród zatrzymanych jest także 61-letni Paweł K., który zorganizował przestępczy proceder. Funkcjonariusze przejęli marihuanę, która miała trafić do dolnośląskich pubów i dyskotek. Wartość zabezpieczonego narkotyku to ponad 100 tys. zł.

 

Na trop grupy przestępczej, która zajmowała się handlem marihuaną na Dolnym Śląsku, policjanci z Centralnego Biura Śledczego wpadli kilka tygodni temu. Z ich informacji wynikało, że od kwietnia 21010 roku na terenie województwa dolnośląskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Ustalono, że organizatorem przestępczego procederu był 61-letni Paweł K. Jak się okazało, to on przygotowywał narkotyki do sprzedaży, a także osobiście uczestniczył w transakcjach narkotykowych.
 
W wyniku sprawnie przeprowadzonej realizacji funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn, mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. W policyjnej operacji brali udział także antyterroryści z KWP we Wrocławiu. Ze zgromadzonego przez śledczych materiału wynikało bowiem, że mężczyźni mogą być agresywni. Istniało też podejrzenie, że mogą posiadać bron palną i stawiać opór podczas zatrzymania. Policjanci przejęli ponadto 3,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł.
 
Mężczyznom przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Wobec trzech zatrzymanych Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kolejny z zatrzymanych mężczyzn również trafił za kratki z uwagi na fakt, że był poszukiwany przez Policję celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.
 
Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają teraz, kto jeszcze brał udział w przestępczym procederze.
 
gg

 

Powrót na górę strony