Policjant wicemistrzem Polski w biegu na 100 km

Data publikacji 02.11.2010

St.asp. Adam Thiel z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zdobył wicemistrzostwo Polski w biegu na 100 km. Supermaraton Kalisia odbył się 23 października br. na trasie Jarantów-Blizanów k. Kalisza. Były to 9 mistrzostwa Polski na tym dystansie. Adam Thiel pokonał 100 km w czasie 08:08:07. To nie pierwszy sukces policjanta, który bierze udział w zawodach biegaczy od 23 lat.

Poza udziałem w biegach ogólnopolskich, startuje również w zawodach resortowych służb mundurowych, gdzie równie często staje na podium. Na swoim koncie ma tytuł wicemistrza Polski w biegu na 10 km w kat. młodzieżowców, jest dwukrotnym wicemistrzem świata i drużynowym mistrzem Europy w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy Policjantów w półmaratonie oraz wielokrotnym mistrzem Polski w półmaratonie policjantów.

W sierpniu b.r. w Górze w woj. dolnośląskim uzyskał tytuł mistrza Polski w biegu policjantów na 6 km, natomiast we wrześniu wygrał półmaraton organizowany przez Komendanta Policji w Pile. Adam Thiel biega obecnie w klubie KS Team Run Gdańsk.

Karierę zawodową utalentowany biegacz rozpoczął w Komendzie Powiatowej w Lęborku, potem przez kilka lat służył w Szkole Policji w Słupsku by w 2010 r. powrócić do lęborskiej jednostki. Jak zaznacza, bieganie to jego hobby, któremu poświęca się w wolnym czasie.