Przechwycono amfetaminę wartą 800 tys. złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Przechwycono amfetaminę wartą 800 tys. złotych

Data publikacji 16.11.2010

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przechwycili na Podhalu amfetaminę o czarnorynkowej wartości 800 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalają, skąd pochodziły narkotyki oraz do kogo miały trafić. W tej sprawie zatrzymano 44-letniego mieszkańca Nowego Targu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci przypuszczali, że na terenie Podhala może dochodzić do handlu narkotykami na większą skalę. W związku z tym od jakiegoś czasu analizowali informacje na temat rynku narkotykowego, zawężając krąg podejrzeń. Trop doprowadził ich do  mężczyzny, który mógł mieć związek z przestępczym procederem. Wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili akcję, podczas której przechwycono ponad 10 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości 800 tys. złotych.

Amfetamina przewożona była w bagażniku samochodu, którym poruszał się wytypowany mężczyzna. Ukryta została w … stroju płetwonurka. Sprawca nie tylko nie spodziewał się kontroli, ale również był przekonany, że ukryty narkotyk nie zostanie odnaleziony. Także podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleziono narkotyki, jak również przyrządy służące do ich porcjowania.

Funkcjonariusze ustalają, skąd pochodziły narkotyki oraz do kogo miały trafić. Zatrzymany mężczyzna, 44-letni mieszkaniec Nowego Targu, usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony