Złoty medal dla lubuskiego policjanta

Data publikacji 14.03.2011

Grzegorz Biegański z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zdobył złoto podczas Pucharu Europy Ju-Jitsu. Lubuski policjant pokonał sportowców z Polski, Włoch i Słowenii.

W sobotę (12 marca) w Mariborze w Słowenii odbyły się zawody ju-jitsu o nazwie „Robi Rajh Open 2011” w kategorii seniorów, młodzieżowców i juniorów. Zawody odbyły się na czterech matach. W zawodach udział wzięło 10 reprezentacji krajów, w tym zawodnicy i zawodniczki z Polski.

Gorzów Wlkp. reprezentował policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Grzegorz Biegański, prywatnie trener i zawodnik jednego z gorzowskich klubów sportowych.

W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem gospodarzy - walkę prowadził od początku, górując we wszystkich jej fazach i tym samym przeszedł do dalszego etapu turnieju.

Kolejna walka z bardziej wymagającym zawodnikiem również zakończyła się wygraną naszego zawodnika.

W walce o finał spotkał się z reprezentantem Włoch. Ukończył ją przed czasem, wykonując efektowny rzut, trzymanie i uderzenie.

W finale spotkał się z kolegą z reprezentacji z Warszawy Markiem Kręcielewskim, znakomitym judoką. Walka od początku była wyrównana, jednak w połowie zawodnik z Gorzowa uzyskał przewagę i utrzymał ją do końca, zdobywając pierwsze miejsce.