Zatrzymano 14 podejrzanych, zabezpieczono 16 kg narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Zatrzymano 14 podejrzanych, zabezpieczono 16 kg narkotyków

Data publikacji 27.05.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorami z Elbląga prowadzą śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków. W sumie na przestrzeni pięciu miesięcy grupy realizacyjne na terenie północno-wschodniej Polski zatrzymały 14 podejrzanych. Policjanci przejęli także 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Elblągu od grudnia 2010 roku prowadzą śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Przedwczoraj w Gdyni został zatrzymany kolejny, już 14 podejrzany w tej sprawie. To 46-letni obywatel Łotwy. Wczoraj prokurator przedstawił Olegsowi A. zarzut, a sąd aresztował go na trzy najbliższe miesiące. Izolacja tego podejrzanego to jednak nie koniec śledztwa.

W sumie od grudnia 2010 roku do tej pory grupy realizacyjne policjantów Centralnego Biura Śledczego zatrzymały na terenie północno-wschodniej Polski, między innymi w Gdyni, Olsztynie, Elblągu, 14 osób. Akcje policjantów były dynamiczne, z użyciem środków pozoracji. Do zatrzymań dochodziło na ulicach, w miastach, a także na drogach dojazdowych. Zazwyczaj sprawcy wpadali na gorącym uczynku, bezpośrednio podczas dostawy marihuany i amfetaminy, bądź chwilę po odbiorze. Zdarzały się przypadki zatrzymań w taksówkach. W sumie policjanci CBŚ przechwycili 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych. Amfetamina i marihuana zabezpieczana była w domach podejrzanych oraz w ich samochodach.

Dzięki wspólnej pracy policjantów i prokuratorów narkotyki nie przedostały się na rynek woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Podejrzani to osoby w większości karane za przestępstwa narkotykowe, niepracujące, żyjące z handlu nielegalnym towarem. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. posiadania i uczestnictwa w obrocie znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 12 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, dwóch oddano pod dozór Policji. Dodatkowo w kilku przypadkach prokurator zastosował zabezpieczenia majątkowe.

To jeszcze nie koniec śledztwa. Policjanci CBŚ zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KWP w Olsztynie / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja