Znamy już zwycięzców turnieju par patrolowych

Data publikacji 17.06.2011

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". W zawodach wzięło udział 25 dwuosobowych patroli z komend miejskich i powiatowych Policji województwa lubelskiego oraz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Znamy już zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Lublinie. Sierż. Marek Zając i sierż. Marek Gąbka odebrali dziś nagrody i gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacka Buczka.

Dzisiaj zakończyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Przez trzy dni policjanci prewencji zmagali się o miano najlepszej pary patrolowej województwa lubelskiego. Celem konkursu było wyłonienie reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu lubelskiego do udziału w finałach XVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 25 par z całego województwa.

Podczas trzech dni rywalizacji policjanci musieli wykazać się wiedzą zawodową, zdobytym doświadczeniem, precyzją i celnością oka oraz sprawnością fizyczną. Zawody rozpoczęły się w środę od sprawdzenia wiedzy zawodowej. Później policjanci musieli wykazać się umiejętnościami stosowania technik obezwładniania osób. Równocześnie prowadzona była kolejna konkurencja - strzelanie sytuacyjne. Wczoraj policjanci musieli wykazywać się wiedzą z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz przeprowadzania interwencji. Dzisiaj podczas ostatniego dnia zmagań pokonywali tor przeszkód.

Film Znamy już zwycięzców turnieju par patrolowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Znamy już zwycięzców turnieju par patrolowych (format flv - rozmiar 14.03 MB)

Po podliczeniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy. I miejsce zajął patrol z SPPP w Lublinie w składzie sierż. Marek Zając i sierż. Marek Gąbka. II miejsce zajęli policjanci z KPP w Opolu Lubelskim st. sierż. Łukasz Majewski i st. post. Paweł Kocoń. Na III miejscu uplasował się patrol także z SPPP KWP w Lublinie w składzie st. sierż. Michał Kontapka i sierż. Marcin Muzioł. Panie st. post. Edyta Stafisz i post. Monika Czajka z KMP w Zamościu zajęły 17 miejsce. Dwa najlepsze patrole będą reprezentować KWP w Lublinie podczas zawodów finałowych, które odbędą się w dniach 15-17 września 2011 r. w Szkole Policji w Słupsku.