Najbezpieczniejszy Woodstock w historii - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Najbezpieczniejszy Woodstock w historii

Data publikacji 08.08.2011

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie wstępnie podsumowali tegoroczną edycję przystanku Woodstock. Mimo rekordowej liczby uczestników - w Kostrzynie bawiło się około 700 tys. osób - impreza okazała się najbezpieczniejszą w historii całego festiwalu.

Można już podać wstępnie szacowane dane na temat bezpieczeństwa uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Ponad tysiąc policjantów czuwało nad bezpieczeństwem około 700 tys. przybyłych na imprezę osób. Dzięki trwającej nieprzerwanie przez kilka dni pracy mundurowych, Woodstockowe spotkanie kolejny raz okazało się najbezpieczniejszą tego typu imprezą w naszym kraju.

Od początku tej edycji festiwalu Policja miała jedynie 83 poważniejsze powody do interwencji. Zgłoszono 64 przestępstwa kryminalne - głównie drobne kradzieże i przywłaszczenia pozostawionych dokumentów oraz sprzętu elektronicznego. Zdarzyło się tez kilka włamań do rozstawionych na polu namiotów. Służby policyjne ujawniły 22 przypadki posiadania drobnych ilości marihuany. Odnotowano również jeden rozbój, którego sprawca (41-letni mieszkaniec Częstochowy) zatrzymany został niebawem po zgłoszeniu. Skradzioną przez niego torebkę zwrócono kobiecie. Doszło też do jednej kradzieży pozostawionego przy drodze samochodu. Najpoważniejszym zajściem było potrącenie przez pociąg mężczyzny. Do sytuacji doszło w sobotę, w sąsiadującym z Kostrzynem Dąbroszynie. Mężczyzna prawdopodobnie usiadł na torowisku i został uderzony przez nadjeżdżający skład osobowy. Ofiara wypadku w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

W niedzielę znacznie zwiększył się ruch na drogach prowadzących z woodstockowego pola w okolice parkingów i dworca PKP. Nad ranem wyruszyły pierwsze pociągi specjalne, które przewiozły koncertowych gości w głąb kraju. Teren dworca i okoliczne drogi patrolowali przez cały czas policjanci, którzy zapewniali płynności ruchu. Dlatego na każdym skrzyżowaniu służby ruchu drogowego kierowały ruchem pojazdów. Ruch odbywał się wolno, ale bez większych problemów. Policja liczyła, że dzięki jej pomocy do poniedziałku Kostrzyn opuści zdecydowana większość gości. W związku z tym służby mundurowe pracowały jeszcze przez wiele godzin, do momentu, kiedy wszyscy uczestnicy festiwalu bezpiecznie odjechali do swoich miejscowości.

Biorąc pod uwagę rekordową liczbę uczestników tegorocznego spotkania w Kostrzynie nad Odrą należy podkreślić, że dzięki olbrzymiemu nakładowi pracy wszystkich służb oraz dobrym zachowaniu woodstockowiczów, była to najbezpieczniejsza edycja festiwalu od jego powstania. Mamy nadzieję, że za rok wszyscy ponownie spotkamy się w Kostrzynie i będzie jeszcze bezpieczniej.

(KWP w Gorzowie Wlk. / mk)

Powrót na górę strony
Polska Policja