Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Umowy partnerskie w ramach programu współpracy transgranicznej

Data publikacji 28.09.2011

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie gościła delegacja Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy obwodu wołyńskiego. Celem wizyty było m.in. podpisanie umów partnerskich w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2007-2013. W ramach tego projektu zakupiony zostanie sprzęt dla Laboratorium Kryminalistycznego, który będzie służył do analizy, badań i wykrywania niebezpiecznych substancji. Wartość sprzętu planowanego do zakupu wynosi niemal 3 miliony euro.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie gościła dziś delegacja Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy obwodu wołyńskiego, której przewodniczył Naczelnik Zarządu MSW Ukrainy w obwodzie wołyńskim Generał- Lejtnant Milicji Wiaczesław Chodyriew.

Celem wizyty było m.in. podpisanie umów partnerskich w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2007-2013. Zawarte umowy dotyczą dwóch projektów. Pierwszy to "Razem na rzecz bezpieczeństwa województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego", w ramach którego zakupione zostaną samochody terenowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa w trudno dostępnym terenie, łącznie 80 samochodów osobowo-terenowych wraz z wyposażeniem, w tym dla partnera ukraińskiego 38 samochodów; wartość projektu - 4 326 850,50 euro.

Nazwa kolejnego projektu to "Razem zapewnimy bezpieczeństwo na obszarze transgranicznym Polski i Ukrainy" - zakłada on zakup sprzętu dla Laboratorium Kryminalistycznego, który służył będzie do analizy, badania i wykrywania niebezpiecznych substancji. Wartość sprzętu planowanego do zakupu wynosi 2 988 788 euro.

W trakcie wizyty Lubelski Komendant Wojewódzki Policji - insp. Dariusz Działo, towarzyszył gościom podczas zwiedzania nowo oddanego V Komisariatu Policji w Lublinie i krótkim spacerze po lubelskiej starówce.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony